MiP – BE PROUD

Celebrujemy Płock.
Media, rozrywka, biotechnologia, branża cyfrowa ……przemysł, usługi….

Za pomocą inicjatywy „MiP” chcemy pokazać Polsce i Światu, że Płock ma wszelkie predyspozycje aby stać się centrum nowej gospodarki i domem dla setek firm oferujących pracę dla tysięcy pracowników. Służy także celebracji zmieniających się mediów, rozrywki i technologii, a także przemysłu
Płocka poprzez działania marketingowe, edukacyjne i programy rozwoju kadr.

Projekt „Made in Płock” ma na celu wspieranie rozwoju gospodarczego firm.
„Made in Płock” podkreśla możliwość podjęcia pracy w różnych sektorach wskazując na rosnącą liczbę firm ulokowanych w Płocku. Zapewnia dostęp do programów, które pomagają firmom rozwijać się i stawać się częścią ekosystemu innowacji.

Komponenty inicjatywy:
1. Rozszerzanie listy firm posługujących się znakiem “Made in Płock”, który przysługuje firmom cyfrowym bazujących w co najmniej 75% w Płocku i jego aglomeracji, które zatrudniają co najmniej jednego pracownika oraz posiadają 5.000 użytkowników i odwiedzających miesięcznie.
2. Łatwy dostęp dla studentów, seniorów i nowicjuszy do darmowych lub tanich szkoleń, materiałów edukacyjnych i informacji w jaki sposób zaangażować się w działalność lokalnej społeczności technologicznej.
3. Dostęp do zasobów, świadczeń i programów aby pomóc firmom rosnąć w Płocku.
4. Dostęp do ofert zatrudnienia na interaktywnej mapie pracy, gdzie ulokowane są wszystkie firmy technologiczne w obrębie aglomeracji Płocka. Każda firma technologiczna może ubiegać się o miejsce na mapie, na której umieszczony zostanie link bezpośredni do ofert pracy.
5. Oficjalna lista firm „Made in Płock”.
6. Oficjalna lista startUp`ów.
7. Eventy mające na celu łączenie firm i pracowników oraz celebracji sektora technologicznego.
8. Społeczna inicjatywa video zachęcająca firmy “Made in Płock” do nakręcenia krótkiego filmiku
prezentującego miejsca pracy, zespół, osiągnięcia, a także dlaczego Płock jest doskonałym miejscem na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
9. Ogólnomiejska kampania w mediach cyfrowych, jak i na zewnątrz. W tym takich lokalizacjach jak autobusy, billboardy oraz plakaty obrazujące różnorodność lokalnych firm.

Wnioskowanie o wyróżnienie znakiem „Made in Płock” Wyróżnienie “Made in Płock” przyznawane jest firmom cyfrowym bazującym w co najmniej w 75% w Płocku i jego aglomeracji, które zatrudniają co najmniej jednego pracownika oraz posiadają 5.000 użytkowników i odwiedzających miesięcznie. Zatwierdzone jako “Made in Płock” firmy z sektora technologii cyfrowych i mediów mogą umieszczać znak “Made in Płock” w stopce na swojej stronie internetowej i powiązać logo z linkiem do profilu swojej firmy na liście “Made in Płock” z opisem “We are Made in Płock”.

Jak startUp`y mogą stać się częścią kampanii?
Kampania “Made in Płock” obejmuje social media wyróżniając wiadomości od startupów dzielących się informacjami “dlaczego Płock jest doskonałym miejscem do rozpoczęcia działalności?”. Pomoże w tym hashtag, #madeinplock na Twitterze oraz Facebooku. Zachęcamy startup`y do nakręcenia krótkiego video wyjaśniającego dlaczego wybrali Płock jako miejsce prowadzenia działalności. Wybrane filmy będą prezentowane na stronie Made in Płock oraz oficjalnym kanale YouTube. Startup`y nie uczestniczą w kampanii drukowanej i cyfrowej.

temu zagadnieniu poświęcamy między innymi zakładkę na FB: MiP be proud …